HASSAS DİŞ ETİ BAKIMI İÇİN EKSTRA YUMUŞAK DİŞ FIRÇASI ORAL-B ULTRATHIN KOMPAKT


Geçtiğimiz ay Kadınbilir sitesinde doldurduğum bir anketin hediyesi olarak gelen hassas diş eti bakımı için ekstra yumuşak Oral-B Ultrathin kompakt diş fırçasını yaklaşık 15 gündür kullanıyorum. Yumuşak fırçaları sevdiğimden favorim oldu. 
Fırça isminden de anlaşılacağı gibi çok yumuşak kıllara sahip. Diş etlerimi sert fırçayla fırçaladığımda acıyor, nadiren de olsa kanıyor. Yumuşak fırçaları kullandığımda daha mutlu oluyorum. Daha uzun süreli fırçalama yapıyorum. Diş fırçasının ambalajı yukarıdaki gibiydi, fiyatı değişik internet sitelerinde 10-20 TL arasında değişiyor. 2 kat daha yoğun kıl bölgesi ile hassas ve narin temizlik vadediyor. 
Fırçanın kıllarındaki renk farkının ne için olduğunu bulamadım ambalajda.
Ultra ince 0.01 mm kıl uçları sayesinde diş etlerine hassas bakım yapıyor. Üstteki fotoğrafı paketini açar açmaz çektim. Kıllar çok yumuşak olduğundan sanırım eskimiş gibi bir görüntüsü var. 
Küçük fırça başlığının nedeninin ağız içinin her yerine daha kolay ulaşmak amaçlı olduğu yazıyor pakette. Sap kısmı da bu şekilde. Orta kısımdaki bombeli bölüm tutuşta kolaylık sağlıyor, kaymayı önlüyor. 


Yorumlar

 1. Diş sağlığı çok önemli, fırça da tabii ki, çok eskiden diş fırçalarını yıllarca kullanırdık, artık yanlış olduğunu öğrendim, sık aralıklarla yeniliyorum, sıksık kaynar suda temizliyorum, duruluyorum dibinde macun topakları kalırsa sonra buz gibi basınçlı suyla tekrar duruluyorum sıcak suda mikrop olur diye:)...
  eline sağlık canım...

  YanıtlaSil
 2. hassas diş etleri olan için güzel ama ben de etkili olmuyorlar yani ben temzilenmişlik hissi hissetmiyorum yumuşak kıllı olunca.

  YanıtlaSil
 3. Ne güzelmis, dis fircasi secimi önemli gercekten 😊

  YanıtlaSil
 4. Gule güle kullan canım.Bende elektrikli olanini kullaiyorum.

  YanıtlaSil
 5. Bu ara ihtiyacım olan şey.

  YanıtlaSil
 6. uzaylı fırçası gibiiii

  YanıtlaSil
 7. Tasarımı güzelmiş, sağlıklı fırçalama için uygun gibi görünüyor...

  YanıtlaSil
 8. Ben diş fırçasında da doğada çözünen ürünler kullanmaya dikkat ediyorum ve humble brush kullanıyorum.

  YanıtlaSil
 9. Tercih edilebilir ürünlerden, paylaşım için teşekkürler :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder